českyenglishdeutschitaliano

Novinky

Aktualizace: 14.3.2013

V roce 2008 jsme ve spoluprácí s firmou SANDTEAM začali s rekonstrukcí přípravy písku jádrových směsí. Zároveň jsme začali budovat nové pracoviště výroby jader metodou COLD-BOX AMIN. Nový stroj pro jádra s max.objemem 12 litrů má možnost dvojitého vstřelu a tím řeší i jádra o objemu 24 litrů. Montáž, která probíhala bez narušení třísměnného provozu je k dnešnímu dni ukončena. Nový stroj bude ve třech směnách vyrábět jádra, která zatím nakupujeme.

V roce 2007 začínáme montáž nového tryskače značky Agtos. Můžete si prohlédnout průběh stavby tryskače odkaz  zde. Stavba tryskače Agtos byla ukončena a předána v roce  2008. Po vyhodnocení čtvrtletního provozu nového závěsného tryskače, můžeme konstatovat, že investiční záměry se naplňují! Kromě zlepšení kvality povrchu, novějšího sortimentu o odlitky choulostivé na mechanické poškození, došlo i k příznivému vývoji v oblasti produktivity tryskání.

V době naší celozávodní dovolené 2011 jsme ve spolupráci s firmou EKPS s r.o. Chrudim provedli za účelem modernizace střední opravu dvou regálových zakladačů pro modelové zařízení. Oprava zakladačů se týkala jak strojní části, tak i elektro části. Byla provedena výměna rozvaděčů, kabeláže, ovládání, osvětlení a z hlediska strojních částí  byly vyměněny nejvíce namáhané díly jako jsou řetězy, řetězky, kladky a motory pojezdu a zdvihu. Oba zakladače byly doplněny novými zachycovači a omezovačem rychlosti. Dle zhotovitele je možno takto opravený zakladač provozovat minimálně 15 let bez větších oprav. V témže roce proběhla také druhá fáze instalace filtračních jednotek Herding.

Během roku 2012 jsme uskutečnili generální opravu kupolových pecí. Byla provedena výměna tavícího pásma včetně systému chlazení.